...svět zvrácené děvky.
...něžného anděla.
...poetické mrchy.
a krví zbrocené víly...

Natalia Oreiro - životopis

4. května 2011 v 20:01 | D.K. |  ...Hudba...
Celé jméno : Natalie Melissa Oreiro
Datum narození : 19.05.1977
Místo narození : Montevideo, Uruguay
Znamení : Býk

Tato zpěvačka, herečka a návrhářka se mnou splynula tak nějak od dětství. Zpívá španělsky, ale já už její písně milovala tehdy. Ty latinskoamerické rytmy, co mi pomáhaly z deprese, či mi naopak vylepšovaly náladu a nabíjely mě energií. Ale především za to samozřejmě mohl její úžasný hlas...
Navíc se mi postupem času začaly líbit i její názory a pohled na svět. A nesmím zapomenout na úžasné modely, co má v šatníku. Možná právě ona mě dovedla k zálibě ke zpěvu...
Jednuše je, byla a bude můj vzor!

Tak tady k ní něco blíž:
Od osmi let začala chodit na hodiny zpěvu a kurzy herectví. Ve 12 letech vyzkoušela dětský konkurz do reklamy, nakonec byla vybrána. Kariéra Natalie oficiálně začala. Mezi 12 a 16 rokem vystupovala ve více, než 30 reklamách pro významné společnosti, jako jsou např. Coca - Cola Pepsi. Ve 14. byla vybrána z více než 10 000 uchazečů pro cestování s brazilskou televizí.
V 17 letech se rozhodla přestěhovat do Argentiny, kde dostala malou roli v telenovele "Inconquistable corazón" (1993). Po několika rolích v malých telenovelách získává hlavní roli Valerii v telenovele Bohatí a slavní "Ricos y Famosos" (1997), která jí přinesla první výraznější popularitu.
Po tomto prvním významnějším úspěchu v televizi získala první filmovou roli v komedii Argentinka v New Yorku (1998). Za tento výkon byla Natalie vychvalována a v Argentině se tento film stal absolutním trhákem. Všechny větší nahrávací společnosti se s ní snažili podepsat smlouvu.
Smlouvu podepsala s BMG a v roce 1998 vydává své debutové album Natalie Oreiro, které obsahovalo ústřední melodii k populární telenovele Divoký anděl "Muňeca Brava". Tato telenovela byla ohodnocena, jako nejlepší telenovela v Argentině. Její album se prodávalo ve více než 60 zemích a získalo dvě platinové desky. Získalo si mezinárodní úspěch a stalo se jedním z nejprodávanějších v mnoha zemích, kde získávalo zlaté, nebo platinové desky. Tato popularita ji donutila uskutečnit celosvětové turné. Turné bylo velmi úspěšné a všechny koncerty byly vyprodané.
Po tomto velkém úspěchu se rozhodla plně věnovat pěvecké kariéře, proto se přesunula do Los Angeles, kde strávila dva měsíce nahráváním svého druhého alba Tu Veneno.Také se vrátila zpět k herectví v telenovele "Kachorra" (2002). A vydala své již třetí album Turmalina.V roce 2001 se Natalia vdala za Ricarda Mollema, který je hlavním představitelem argentinské skupiny Divididos.
V roce 2003 se vydala Naty na další turné Tourmalina 2003, bohužel se nezastavila v České republice. Ale koncerty měla po pětadvaceti ruských městech. Přišla další nabídka a Naty si zahrála ve filmu Cleopatra hlavní roli s Normou Alechandro. Natalia se kvůli filmu musela ostříhat na ježka a zhubnout 7 kilo. Film nemá nic společného se starým Egyptem ale vypráví o dvou ženách, které se rozhodnout prožít víkend podle jejich představ. Film se odehrává v průběhu 72 hodin. Na začátku roku 2004 začala Natalia natáčet další telenovelu El Deseo, Touha. Natalia v této telenovele hraje akrobatku. Kvůli této telenovele, která se vysílala v Argentině po 22. hodině, protože obsahuje erotické scény, musela Naty opět změnit image, tentokrát se nechala obarvit na blond. Telenovela bohužel neměla takový úspěch jako ty předchozí, tak natáčení skončilo předčasně. K této telenovele Natalia nazpívala úvodní píseň Light my fire, která by se měla objevit na dalším albu.
Naty si zahrála i v jednom díle seriálu Botines, kde ztvárnila postavu René, která vyloupí spolu se dvěma muži vzácné obrazy z muzea.
V roce 2005 Natalia začala točit v Argentině argentinsko-ruský seriál V rytmu tanga, kde se opět setkala s Facundem Aranou. Odjela na 2 měsíce do Ruska, kde natáčela další části V rytmu tanga. Natalia se kvůli roli naučila rusky. Ke konci roku 2005 Naty přijala nabídku hrát opět po boku Facunda Arany, kdy si zahrála boxerku v telenovele Sos mi vida (Jsi můj život). Sledovanost telenovely byla vysoká. Natáčení SMV skončilo v prosinci roku 2006. V roce 2006 si Naty zahrála i ve filmu La Peli roli novinářky. Rok 2007 Natalii začal úspěšně, stala se královnou festivalu v Cannes, telenovela Sos mi vida se vysílala v mnoha zemích světa a konečně získala cenu Martina Fierra za nejlepší herečku. Opět odložila vydání nového alba. V říjnu udělala Natalia pro všechny opět velké překvapení - stala se módní návrhářkou, jak si od dětství přála. Se svoji sestrou Adrianou si založila módní značku "Las Oreiro", a obchod s oblečením v Palermu a představila první kolekci pro jaro/léto 2007. V dubnu roku 2008 představila již druhou kolekci a uspořádala první velkou přehlídku, kde byly modely předvedeny. Oblečení z její kolekce začala nosit spousta celebrit v Argentině a značka Las Oreiro pořád sklízí úspěchy. Po dlouhé době i změnila image a nechala si vlasy prosvětlit a to v dubnu roku 2008. Stala se novou tváří značky šampónů - Sedal, kterou propaguje spolu s Madonnou či Shakirou. Od března moderovala pořad Recurso Natural na Canalu 7, zabývající se ekologii, přírodním prostředím... Opět nezahálela a předvedla nové kolekce pro svou značku Las Oreiro. Zahrála si hlavní roli v první argentinské internetové telenovele Amanda O, po boku Luciana Castra. A taky natočila nový film, Música en Espera, spolu s Diegem Perettim a Normou Aleandro, který měl premiéru v březnu roku 2009 a byl v té době jedním z nejnavštěvovanějších filmů v argentinských kinech. V roce 2009 Natalia řekla, že se bude věnovat filmům a to taky splnila. Natočila film Francia, kde si zahrála matku 12ti leté dcery. Další půlrok se věnovala velké propagaci filmu na světových festivalech. Navštívila Itálii, Španělsko, Brazílii i Kubu. Stala se tváří bankovní společnosti Tarjeta Naranja. Naty nezapomněla ani na Las Oreiro a nová kolekce pro holčičky od 2-10 let a dvě normální kolekce byly přidány do obchodu v Palermu.
V březnu-květnu roku 2010 Natalia natáčela film Miss Tacuarembó, ve kterém si zahrála hlavní roli. Je to muzikál, komedie s příběhem o Natalii, vyrůstající v 80. letech a snící o stání se hvězdou. Tento film byl uveden v červenci stejného roku do kin a sklidil značný úspěch. V červnu téhož roku měl film Francia konečně svou premiéru v Argentině. Natalia v několika rozhovorech řekla, že teď ji uspokojují filmy a do televize se vrátí zřejmě příští rok.


Oficiální český web? --> www.nataliaoreiro.cz
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama