...svět zvrácené děvky.
...něžného anděla.
...poetické mrchy.
a krví zbrocené víly...

Rychle a zběsile 5

16. května 2011 v 14:58 | D.K. |  ...Filmy a seriály...
Ahoj všichni.
Hlásím se s téměř čerstvým zážitkem z pražského kina Ládví. Mým terčem se stal film Rychle a zběsile 5. A musím říct, že to byl zážitek! (Tedy pominu-li technické problému v podobě výpadků zvuku. ) Nějak nenacházím nic, co bych filmu vytkla. Zapasovaly vedle sebe dějovou linku i závody v autech apod. v takovém poměru, v jakém se to podle mě dalo smíchat, aby film držel pohromadě. Ale uznávám, že leckterý miláček aut by mohl protestovat, že se autům mohli věnovat i víc... Ale myslím, že práce s kamerou při akčnních scénách byla odvedena dost kvalitně. Užívala jsem si každou z nich. Každopádně mě film chytil hned na začátku a pustil až dlouho po závěrečných titulcích.
Pozorný a věrný divák navíc určitě rozpoznal typický rychlozběsilecký humor, který tam byl v jemných dávkách aplikován. Všechny postavy tvořily různorodou kompozici naplněnou snad vším!
Nechci vám tu vyklopit děj, to by vás nenalákalo zvednout zadek a upalovat do kina, ale můžete se těšit na staré známé (Brian, Mia, Dominic, Vinc...) i nové postavy. Především agent Hobbs. A prěstože tuto postavu jsem zpočátku posuzovala váhavě, nakonec ji hodnotím jako přínos. Ona zvledem k tomu, že ho hrál Dwayne Johnson (Kráčející skála - což je mimochodem film, co mám také ráda ), tak náš agent nebyl žádné párátko. Tudíž pro mě scéna, kdy se pral s Domem, měla daleko lepší nevyzpytatelnější náboj - síly byly vyrovnány. Rozhodně lepší, než kdyby proti němu stál takový Tom Cruise )
A konec? Ten mě překvapil, pobavil...no stál za to! Připočtěte k tomu písničku, kterou zvolili jako doplněk k závěrečným několika scénám a máte něco, co se filmařům skutečně povedlo. A překvapení na závěr. Po prvních titulkách se k filmu ještě jednou vrátíme... Tak se hned nezvedejte. Je to třešnička na dortu, co nás donutí toužebně zašeptat: "Že by bylo pokračování? Kéž by..."


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama