...svět zvrácené děvky.
...něžného anděla.
...poetické mrchy.
a krví zbrocené víly...

Tetování

13. května 2011 v 10:52 | D.K. |  ...K zamyšlení, poučení...
Tetování. Slovo o pár písmenech. Pro někoho zbytečný děs, pro druhé symbol vlastní ojedinělosti, vyznání, postoje k životu a hodnotám... Kam patřím já? Tuším, že někam mezi. Nemám proti tetování vlastně nic. (Ani nemůžu, bych byla proti vlastní tetě, co má na zádech tetování jako kráva. ) Ale uznávám, že tetovaní lidé od hlavy až k patě u mě asi moc pochopení nenajdou. Prostě se mi to nelíbí a hotovo. Proč to nepřiznat?
Ale jak odpovědět na otázku, zda je tetování dobré, či nikoli? Vždyť jsme to slyšeli (tedy doufám) všichni. Náhoda je totiž blbec a kde máte jistotu, že zrovna VY si kromě tetování nevnášíte do života zbytečné zdravotní problémy? Protože nebezpečí zánětů, špatné hojivosti a jizev, nakažení autoimunitní chorobou (pro její vznik může být příčina téměř cokoli) či hepatitidou C tu totiž naprosto reálně existuje! Navíc nezapomeňte, že tetování je trvalé. No ikdyž... V dnešní době se odstranit dá. Ale není to bezbolestné. A časově i finančně to pro změnu zase je velice náročné. Nazávěr, jak říká jeden můj učitel: "Umíte si představit, jak to bude vypadat za padesát let, až z vás bude scvrklý dědek nebo babka? Až na tom povislém vytahaném bř?iše budete mít místo krásného delfínka znetvořenou velrybu?"
Ale nechci vás tu jen strašit. Jestli vás nic z toho neodradilo, budiž. Moje rada? Pečlivě vyberte tetovací salon. Ohlídejte sterilizaci nástrojů a ujištěte se, že nejste alergičtí na užívanou tetovací látku!
Další radou by mohlo být tetování hennou, které se nanáší na kůži a ne do podkoží. (Pozor - i zde se může projevit alergická reakce u alergiků!) Ale vydrží jen pár týdnů a podle některých zpráv ani to ne. Takže poslední možností, co bych tu chtěla zmínit je tzv. krystalkové tetování, kdy se na kůži dle motivu nalepí barevné krystalky. Výhody? Dá se to kdykoli sundat a zase nandat, nebolí to a na slunci nebo diskotéce se to rásně leskne.
Takže co vy na to, tetování, henna, nebo krystalkové tetování? Já osobně mám nespíš jasno. I když kdo ví... Nikdy neříkej nikdy. Ale v místě, kam s ním, a motivu mám jasno. Rozhodně rameno a buď anděl, růže, nebo holubice...


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama